Hakkımızda  
 


2007
yılında özel eğitime ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize eğitim vermek amacıyla kurulmuştur.3 Katlı binamızda gerekli tüm eğitim öğretim materyalleri, fizyoterapi odası, bireysel sınıflar, küçük yaş odası ve grup sınıflarımız ile eğitim kurumlarında olması gereken fiziki şartlar (Yangın merdiveni, asansör,kamera sistemi ) sağlanmıştır.

Kurumumuz bünyesinde çalışan ve öğrencilerimizin bireysel gelişimlerini herşeyden önde tutan Psikologumuz,  Özel eğitim öğretmenlerimiz, Okul Öncesi Öğretmenlerimiz, İşitme Engelliler Öğretmenimiz ve fizyoterapistimizle öğrencilerimiz ve ailelerine hizmet verilmektedir.

Ünye Umut  özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kuruluş amacı olan özel eğitime muhtaç özel çocuk ve gençlerimizi bağımsız ve topluma yararlı bireyler olarak yetiştirmeye devam etmektedir.

Özel Eğitim ve rehabilitasyon merkezimizden, Otizm, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Davranış Bozuklukları, Okula Uyum Sorunları, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Zihinsel Engelliler, İşitme Engelliler , Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelliler, Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri, Aile Eğitimi konularında destek alabilirsiniz.

Özel Ünye Umut özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 'nde aşağıdaki engel çeşitlerinde eğitim öğretim verilmektedir:
 

Otizm ( Yaygın Gelişimsel Bozukluklar )

Zihinsel Engelliler

İşitme Engelliler

Özel Öğrenme Güçlüğü

Bedensel Engelliler

Down Sendromu

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite

Davranış Bozuklukları

Okula Uyum Sorunları

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Aile Eğitimi

 
     
     
   
 
www.unyeumut.com  © Ünye Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2011
 
 
Yazılım ve Tasarım:GD Bilişim